Agroturystyka

Agroturystyka

Zapraszamy na wypoczynek w malowniczej miejscowości Olsztyn k/Częstochowy. W otwartym 1 czerwca 2009 r. obiekcie cały rok dysponujemy pięcioma pokojami o wysokim standardzie wyposażenia. W jednym pięcio- i czterech trzyosobowych pokojach możemy gościć do siedemnastu osób. Każdy pokój ma bezpośredni dostąp do łazienki, telewizora, czajnika bezprzewodowego, itp. W tym samym budynku można przygotowywać sobie posiłki w ogólnodostępnej, dobrze wyposażonej kuchni z jadalnią

Z podwórka, okien i zadaszonej galerii budynku rozpościera się widok na "Słoneczne skały" jurajskiego wzgórza z ruinami olsztyńskiej warowni. Od południa budynek graniczy ze ścianą mieszanego lasu. Przydomowy parking pomieści ok. dziesięciu samochodów. Dla dzieci mamy m.in.: huśtawką, piaskownicą, mini zjeżdżalnią i basen o średnicy 3,5 m. Estetycznie urządzony ogród sprzyja przyjemnemu wypoczynkowi.

Agrogospodarstwo leży w małej, zacisznej uliczce Jana Combika (zasłużonego kierownika lokalnej podstawówki)ok. 200 m (2-3 min pieszo) od olsztyńskiego Rynku, Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego - centrum miejscowości z zachowaną zabytkową zabudową. W Rynku można skorzystać z usług urzędu gminy, poczty, banku spółdzielczego (bankomat) i PKO, ośrodka kultury i biblioteki, posterunku policji, stacji ratunkowej jurajskiej grupy GOPR. Swoje przystanki ma PKS i MPK. W pobliżu Rynku i ulicy zamkowej można zakupić pamiątki i skorzystać z szerokiej oferty gastronomicznej.

Dogodne położenie pozwala spacerkiem - w kilka lub kilkanaście minut - dotrzeć do największych atrakcji okolicy.

Przez Olsztyn przebiega kilkanaście szlaków słynących z doskonałych warunków do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i konnej, speleologii i paralotniarstwa. Miłośnicy quadów znajdą swoje miejsce w sąsiednich Biskupicach. Można też powędkować (staw Borowa) lub wybrać się na grzyby, jagody i inne leśne skarby okolicznych lasów, w których panuje wyjątkowy mikroklimat.

Miłośnicy żeglarstwa mogą skorzystać z rozległego zalewu w sąsiedniej gminie Poraj (ok. 10 km). Uroki źródeł, stawów i całej doliny rzeki Wiercicy można podziwiać w pięknej, turystycznej miejscowości Złoty Potok. W golfa można zagrać na profesjonalnym polu golfowym w oddalonych o ok. 20 km od Olsztyna Konopiskach. Niespełna 30 km od Olsztyna można zwiedzić ruiny zamków w Mirowie i Bobolicach - kolejnych dwóch z dwudziestu pięciu znajdujących się na Szlaku Orlich Gniazd.

Cennik

Nocleg 1 os.: 30-50zł/doba

Nocleg 2 os.: 60-100zł/doba

Nocleg 3 os.: 90-130zł/doba

Nocleg 4 os.: 120-180zł/doba

W okolicy

podnóże wzgórza zamkowego 0,5min.
ściany wspinaczkowe 'Skał Słonecznych' 3min.
szczyt wybitnego wzniesienia z ruinami największego Orlego Gniazda - twierdzy Olsztyn 8min.
ogólnodostępny plac zabaw dla dzieci z widokiem na wzgórze zamkowe 8min.
Jurajski Park Linowy, zabytkowy Spichlerz, i początek jedynej na Jurze Ścieżki Geologicznej pn. Kamieniołom Kielniki 15min.
Ruchoma Szopka Olsztyńska - Certyfikowany produkt turystyczny znajdujący się w zabytkowej chałupie 2min
Jurajski Teatr Stodoła - Najlepszy Agroturystyczny produkt regionalny Polagra - Farm 2004 5min.
barokowy Kościół pw. Św. Jana Chrzciciela 8min.
Miejsce Straceń - cmentarz wojenny o niepowtarzalnej scenerii 15min.
malownicze, jurajskie Góry Lipówki i Góra Biakło (tzw. Mały Giewont) 15-20min.
największy na Jurze rezerwat przyrody Sokole Góry 20min.

Na grobli

Box Na Grobli W Złotym Potoku - miejscowości w Gminie Janów zwanej Złotą Krainą Pstrąga - prowadzimy sezonową gastronomię "Na Grobli"

Czytaj więcej

Kontakt z nami


Agroturystyka
"Jurajskie Klimaty"

Monika Kosielak

ul. Jana Combika 6a
42-256 Olsztyn


tel. 502 109 161

tel. 510 227 267

monika.kosielak@gmail.com


Numer konta:

72 1020 1664 0000 3202 0038 6771

 Strona główna  |  Na Grobli  |  Agroturystyka  |  Okolica  |  Kontakt  |  Współpraca 

© Copyright www.jurajskieklimaty.pl (2023)